50

Sesli Görüntülü Sohbet

Görüntülü Sohbet Nedir?

Dünya üzerinde artık internet yaygın bir şekilde her evde bulunuyor ve birçok işlemde internet üzerinden yapılırken gündelik hayatın getirdiği insanların sosyalleşme olayını da artık internet üzerinden yapıldığı hatta yoğun bir şekilde internette sosyalleştiği görülmüştür. Yapılan araştırmalarda internet üzerinde ki yapılan arkadaşların daha samimi ve daha doğal olduğu ve sadece kişinin bulunduğu çevreden değil başka çevrelerden de yeni insanlarla tanışıp arkadaşlık ve dostluk kurulduğu gözlenmiştir.

Neden internet üzerinden görüşme?

İnternet üzerinden arkadaşlık yazışma şeklinde başladığında artık bu durum insanlara yetmemeye başladığı görülmüş ve bunun üzerine sesli görüntülü sohbet etme ihtiyacı ortaya çıktığı için bu şekilde bir site kurulmasının amacı güdülmüştür.

Sesli ve görüntülü sohbet nasıl yapılır?

Öncelikle platforma girmeden önce kişi kendisine bir takma isim yani nick name ya da lakabını isterse eğer kendi adını da tabii ki kullanacak şekilde isim belirler ardından ardından bir şifre belirledikten sonra kolay bir şekilde üye olduktan sonra ekran üzerinde bulunan odalara giriş yaparak orada sohbet etmek istediği kişileri tıklayarak özel sohbet sayfası açılır ardından ister yazışarak isterse hemen sesli görüntülü sohbete geçebilir buna kişiler kendisi karar vermektedir.

Sesli ve görüntülü sohbetin oluşmasının amacı nedir?

Kişilerin hayatta yaşadığı olumlu ya da olumsuz tecrübeleri yeni insanlar tanıyarak ve farklı görüşler alabilmek için yeni insanlarla tanışarak bu tecrübeleri aktararak insan doğasının en normal şeyi olarak gözüken paylaşımda bulunmayı amaçlamıştır.

135 okunma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir